Čeština‎ English Deutsch

Nadešel čas vyhodnotit uplynulý rok našeho fungování a kdo jiný by se toho měl ujmout, než magor do čísel a jeden z tvůrců projektu DriveZone, já

Rok 2022 byl pro nás všeobecně vzato velmi úspěšný ale i náročný. Spustili jsme prodej našeho vlastního merche ve spolupráci s naším novým partnerem. Poznali jsme na srazech nespočet fajnových nových lidí. Udělali spoustu nových upgradů naší webové prezentace. Za zmíňku stojí hlavně náš nový messenger pro registrované členy na webu a sociální webové zázemí celkově. Spustili jsme e-shop (prozatím provozovaný externě). V dubnu jsme spustili systém push notifikací, aby Vám od nás nic neuteklo. Spustili jsme novinku Web Stories na našem webu. Máme v běhu registrace vlastní ochrannou známku DriveZone®. Redakci v květnu posílil náš nový redaktor Menežeris spravující velmi oblíbenou rubriku Menežerovic Garáž plnou testů a recenzí. Těch novinek je strašná spousta a nemá smysl je tu dlouhosáhle vypisovat. Nerad bych Vás unudil

DriveZone: cíle a plány na rok 2023

Pro následující rok jsme si dali za cíl uskutečnit náš první sraz. Prostory pro sraz jsou v jednání, nebude to nic velkého. Bude to sraz pro užší část DriveZone komunity, něco velkého bychom zatím organizačně neutáhli.

Začátkem roku 2023 se staneme firmou s ručením omezeným. Potřebujeme nadále růst a tento krok nás posune zas o něco blíže k našim cílům a snům. Zatím je celý projekt pro nás jen dotovaným koníčkem, jehož provoz stojí nemalé peníze. To se brzy doufejme změní k lepšímu.

Provoz e-shopu přímo na DriveZone.cz – to i přímo vyplývá ze založení s.r.o. + integrace našeho systému odměn za aktivitu na webu k jednotlivým produktům. Měna DriveCoin bude sloužit jako slevový token například na koupi našeho merche, topování inzerátů v inzerci a jako poukaz na nálepky a vstupné na naše srazy ZDARMA.

Více soutěží pro Vás všechny

Možná nějaké vlastní zázemí v podobě klubových prostor = ???

Posílení týmu starajícího se o projekt o nové členy. Důraz bude kladen hlavně na nábor pisálků do redakce.

Pronájem vlastního serveru. Web už je docela obsáhlý a hosting už nám přestává stačit. Jak kapacitně tak rychlostně.

Sice to není vše co máme v plánu, ale musím si nechat něco, abyste byli překvapení

Rozhodl jsem se s Vámi všemi podělit i o statistiku projektu za letošní rok. Data si běžně sbírám sám pro sebe, ale letos chci udělat vyjímku. Konec konců, proč byste neměli vědět, jak si stojíme, že?

Ohlédnutí za rokem 2022 v číslech

Web DriveZone.cz

179 620 unikátních návštěv
316 172 návštěv (unikátní + opakované)
1 150GB (1,1TB) přenesených dat
49 článků
53 komentářů
211 nových uživatelů na webu
737 příspěvků v sociální síti DriveZone.cz
127 inzerátů prošlo naší inzercí
172 přidaných srazů aj. událostí do našeho kalendáře
2 359 odběratelů push notifikací
171 nových odběratelů našeho NewsLetteru

Facebook DriveZone.cz

Dosah: 1 979 172 uživatelů
Noví fanoušci: 1049
Noví členové skupiny DriveZone Club: 605
Noví fanoušci Cars & Girls stránky: 885

Instagram DriveZone.cz

Dosah: 398 913 uživatelů
Noví sledující: 1402
Užití hashtagu #drivezonecz: 869x
Noví sledující Cars & Girls profilu: 152

TikTok DriveZone.cz

Noví sledující: 3924
Lajky na příspěvcích: 58721
Zobrazení hashtagu #drivezonecz: 486 200x

Reddit DriveZone.cz

Dosah: 491 355 uživatelů
Noví sledující: 842

Fungujeme samozřejmě na vícero sociálních sítích, ale tyto považuji za ty pro nás nejdůležitější.

No a jsme u konce článku i roku 2022. Snad byl pro i pro Vás úspěšný minimálně tak jako pro nás.

Za celý tým DriveZone bych Vám všem, fanouškům, sledujícím, čtenářům, chtěl popřát hodně štěstí a zdraví do Nového roku. Ať je pro Vás následující rok minimálně stejně úspěšný, spíše úspěšnější, než rok 2022. Přeji Vám hodně najetých kilometrů bez nehod, poruch a spoustu skvělých automobilových zážitků. Ať jsou naši plechoví mazlíčci pro nás zdrojem radosti i nadále. Vykročte do Nového roku tou správnou nohou a hlavně na sebe dávejte pozor na cestách! Na viděnou na srazech v následující sezóně.

Martin, zakladatel DriveZone.cz